Bursa29.1°

Savcı talimatı verdi... Arda Turan ifade verdi

11 Ekim 2018 Perşembe, 19:01

Gündem

Şarkıcı Berkay'ın burnunu kıran Arda Turan ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı, futbolcunun yakalanması ve Arda Turan'ın elindeki tabancanın bulunması için talimat verdi. Arda Turan kısa bir süre önce ifade vermek üzere Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. İfadesi alınan Arda Turan serbest bırakıldı.

Savcı talimatı verdi... Arda Turan ifade verdi

Beşiktaş Cumhuriyet Savcısı, kasten yaralama ve silahla tehdit nedeniyle Arda Turan'ın yakalanmasını istedi.

Ünlü futbolcu, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifade vermeye gitti.

Yaklaşık 3 saat süren ifadenin ardından Arda Turan Emniyetten ayrıldı.

ARDA TURAN'DA ŞİKAYETÇİ OLDU

3 saat boyunca ifade veren Arda Turan'ın "Bende şikayetçiyim." diyerek şikayetçi olduğu ve silahının incelemede olduğu ortaya çıktı.

BERKAY'IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Arda Turan ile ünlü sanatçı Berkay'ın arasında yaşanan olaylarla ilgili, Berkay'ın avukatı Ayşegül Mermer bir basın açıklaması yaptı. Mermer, çeşitli iddialarla gündeme gelen olaya ilişkin müvekkilinin şu ana kadarki açıklamalarının geçerli olduğunu söyledi. Arda Turan'ın, Berkay'ın tedavi olduğu hastanede üzerindeki silahı birkaç el ateşlediğini ve konunun adli makamlara intikal ettiğini ifade etti.

SİLAH ATEŞ ALDI

Salı gecesi Arda Turan ve Berkay Şahin arasında Emirgan'daki Gizli Kalsın'da yaşanan tartışma sırasında, Turan'ın kafa attığı Berkay Şahin'in burnu kırıldı. Ünlü şarkıcı ve eşi Özlem Şahin özel bir hastaneye gitti. Saatler 05.30'u gösterdiğinde Arda Turan da onların bulunduğu hastaneye giriş yaptı. İddiaya göre ikili arasında tartışma sürerken hastaneye Murat Dalkılıç da geldi. Güvenlik görevlileri, hastaneye gelen kişilerin alkollü olduklarını, ayrıca ünlü futbolcunun belindeki kabarıklığı fark etti ancak Arda Turan onlara hiçbir olumsuzluk yaşanmadığını söyledi. Ne var ki tartışma sırasında silah ateş aldı. Mermi fotokopi makinesinden sekip yere isabet etti. Bunun üzerine Arda Turan hastaneden ayrıldı.

MERMİ ÇEKİRDEĞİ TESLİM EDİLDİ

Olayın haber verilmesi üzerine olay yerine gelip inceleme başlatan polislere silahtan çıkan mermi çekirdeği özel güvenlikçiler tarafından teslim edildi. Mermiye el konulurken, güvenlik kamera görüntüleri incelendi. Görüntüler, Arda Turan'ın elinde silah olduğunu ortaya çıkardı. Polis Cumhuriyet Savcılığı'na bilgi verdi.

Savcılık, "kasten yaralama ve silahlı tehdit"ten dosya açılması, Arda Turan'ın yakalanması ve tabancanın bulunması talimatını verdi. Ayrıca Berkay, eşi ve Murat Dalkılıç'ın ifadelerinin alınmasını istedi. Özlem Şahin'in ifadesinde cinsel taciz suçlamasında bulunması halinde ayrıca talimat için savcılığa bilgi verilmesi de talep edildi.

DİĞER HABERLER