Bursa27.9°

Eski ÖSYM Başkanı Demir adliyeye sevk edildi

15 Nisan 2019 Pazartesi, 11:16

Gündem

Ankara merkezli 7 ildeki FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve aralarında eski ÖSYM Başkanı Ali Demir'in de bulunduğu 18 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Eski ÖSYM Başkanı Demir adliyeye sevk edildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından silahlı terör örgütü  FETÖ/PDY'nin ÖSYMBaşkanlığındaki yapılanmasıyla ilgili yürütülen soruşturma  kapsamında gözaltına alınan 24 şüpheliden 18'inin emniyetteki işlemleri  tamamlandı.

Bu süreçte etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan şüphelilerden  6'sının ise savcılık talimatıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir'in de aralarında bulunduğu şüpheliler  adliyeye sevk edildi.

Şüpheliler hakkında ek gözaltı talebinde bulunulacağı öğrenildi.

34 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI VERİLMİŞTİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından silahlı terör örgütü  FETÖ/PDY'nin ÖSYM Başkanlığındaki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma  kapsamında 8 Nisan'da Ankara merkezli İstanbul, Adana, Eskişehir, İzmir, Nevşehir  ve Trabzon'da eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.

Operasyonda haklarında gözaltı kararı verilen 34 şüpheliden 24'ü  Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı.  Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir ise Bursa Kestel'de Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir  tekstil firmasında yakalanmıştı. Gözaltına alınan şüpheliler arasında ÖSYM'de  bilişim personeli, uzman ve tekniker olarak görev yapan 6 kişinin de yer aldığı  belirtilmişti.

Haklarında gözaltı kararı verilen şüphelilerden 9'unun örgütün  haberleşme programı ByLock'u kullandıkları, şüphelilerin bir kısmının ankesörlü  telefonlardan ardışık ve periyodik olarak değişik tarihlerde örgüt yetkilileri  tarafından arandıkları tespit edilmişti.

DİĞER HABERLER