Bursa16.7°

CHP'de İstanbul ve Ankara tamam! Sırada Bursa ve İzmir var...

06 Aralık 2018 Perşembe, 15:07

Siyaset

CHP'de bugün toplanan MYK ve Parti Meclisi sonrası 212 belediye başkan adayının ismi açıklandı. Toplantıdan sızan bilgilere göre ise, CHP, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da ise Cengiz Topel Yıldırım'la seçim yarışına katılacak. İzmir ile Bursa adayları ise aralık ayı sonunda belli olacak.

CHP'de İstanbul ve Ankara tamam! Sırada Bursa ve İzmir var...

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) yerel seçim gündemiyle toplandı. MYK'de, PM'ye sunulacak belediye başkan adaylarının durumları görüşüldü.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplanan MYK'de yaklaşık 300 seçim bölgesi için yapılan eğilim ve merkez yoklaması ile anket çalışmaları ele alındı.

MYK durumunu görüştüğü adayları saat 13.00'te yine Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak PM'nin onayına sundu.

Toplantının ardından, 212 belediye başkan adayının ismi açıklandı

CHP 24 Ekim'de 105, 14 Kasım'da ise 147 belediye başkan adayını açıklamıştı.

İSTANBUL İMAMOĞLU

Öte yandan toplantının sürdüğü saatlerde kulis bilgileri de iyice hareketlendi. 

Yerel seçim için aday belirleme süreci devam eden CHP'de İstanbul için Ekrem İmamoğlu ismi üzerinde karar kılındı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için ismi geçen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun adının da bir kaç gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

CHP'de İstanbul adaylığı için Gürsel Tekin de aday olduğunu açıklamıştı. CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'de üyelerin önüne sandık koyulması şartıyla adaylığı kabul edeceğini açıklamıştı.

  İşteCHP'nin açıklayacağı adaylar

ANKARA'YA CENGİZ TOPEL YILDIRIM

CHP'nin Ankara adayı da en çok merak edilen adaylar arasında. CHP- İYİ Parti ittifakının Ankara adaylığı için kriz yaşadığı ve görüşmelerin tıkandığı bilgileri siyası kulislerde konuşulurken, CHP'nin  Ankara adayını da bir kaç gün içinde açıklayacağı da gelen bilgiler arasında...

CHP'nin Ankara adayının, kentte bilinen bir isim olan Cengiz Topel Yıldırım olmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

SIRADA İZMİR VE BURSA VAR

İzmir ve Bursa adaylarının da İstanbul ve Ankara gibi bugünkü MYK ve PM sonrası açıklanacak lisetede yer almadığı öğrenildi. Bursa'da Mustafa Bozbey'in Ankara ile adaylık konusunda görüşmelerinin sürdüğü, İzmir adayının ise henüz netlik kazanmadığı gelen bilgiler arasında.

Bursa ve İzmir için adayların aralık ayı sonunda yapılacak MYK ve PM toplantıları sonrası açıklanması bekleniyor.  

DİĞER HABERLER