Bursa28.2°

Bursaspor'un Avrupa'da da eşi yok!

07 Şubat 2019 Perşembe, 16:26

Bursaspor

Avrupa'nın en iyi 5 liginde 4 mağlubiyeti olup da 24 ve altında puan toplayan takım yok. İspanya'dan Valencia ise Bursaspor'a en çok benzerlik gösteren kulüp.

Bursaspor'un Avrupa'da da eşi yok!

Bursaspor, gerçekleşmesi güç bir işe imza atamaya devam ediyor. Yeşil Beyazlı takım, 20 haftası geride kalan Süper Lig'de 12 beraberlik aldı.

Bursaspor'un bu durumu Türkiye'de büyük yankı bulurken, Avrupa'da da eşsiz bir görüntüye neden oldu.

Nitekim Yeşil Beyazlı takım sadece 4 kez yenildi. Avrupa'da 4 yenilgi alıp da liderlik koltuğunda oturan takımların olması, durumun ilginçliğini bir kat daha arttırıyor.

İngiltere Premier Lig'de 4 kez yenilen Manchester City, şu anda zirvede yer alıyor.

Türkiye'yle eş zamanlı giden Almanya Bundesliga'da ise 42'şer puana sahip, 2'inci sıradaki M'Gladbach ile 3'üncü basamaktaki Bayern Münih, 4 mağlubiyet almalarına karşı hem konumları itibariyle hem de topladıkları puanla Bursaspor'un görüntüsünden çok uzak bir tablo çiziyor.

Yine aynı mağlubiyet sayılarında bulunan İtalya'da Milan 4'üncü, Fransa'da Lyon 3, Montpellier ise 5'inci sırada.

Yeşil Beyazlı takıma en çok benzeyen ekip ise İspanya La Liga'da mücadele eden Valencia olarak göze çarpıyor.

Süper Lig'e göre 2 hafta önde giden İspanya'da, Valencia, 30 puana sahip olmasına karşın 12 beraberliği bulunuyor. Eğer Bursaspor, Beşiktaş ve Rizespor maçlarını kazanırsa, Valencia ile bire bir benzerliğe bürünecek.

Ancak şu an bunu konuşmak için erken. Genel tabloya bakıldığında Bursaspor'a, sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da, aldığı mağlubiyete göre hanesinde yazan puana yaklaşan bir ekip yok.

Haber: enBursa | Barış YALIM

DİĞER HABERLER