Bursa28.9°

Bakan Albayrak deprem bölgesinde

10 Ekim 2018 Çarşamba, 18:45

Gündem

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, deprem ve tsunaminin vurduğu Endonezya'da AFAD ve Kızılay ekplerini ziyaret etti. Albayrak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise, "Deprem, tsunami ve heyelan ile büyük bir afet yaşayan dost ve kardeş Endonezya halkına, Türkiye'nin geçmiş olsun dileklerini ilettik." dedi.

Bakan Albayrak deprem bölgesinde

G20 toplantılarına katılmak için Endonezya'ya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, deprem ve tsunaminin vurdğu Sulawesi Adası'nda görevli AFAD ve Türk Kızılayı ekiplerini ziyaret etti.

Burda afedzedelere yardım için Türkiye'den gelen ekiplerle görüşerek bilgi alan Albayrak, daha sonra Türk Kızılay'ı yeleği giyerek, afedzedelere, erzak paketi dağıttı.

Yaşanan afetin çok üzücü olduğunu ve benzeri felaketlerin her yerde yaşanabileceğini belirten Albayrak, sosyal medya hesabından da fotoğraflar paylaşarak açıklama yaptı.

Albayrak paylaşımında, "Deprem, tsunami ve heyelan ile büyük bir afet yaşayan dost ve kardeş Endonezya halkına, Türkiye'nin geçmiş olsun dileklerini ilettik. Devletimizle, AFAD, Kızılay ve sivil toplum kuruluşlarımızla, hızla yaralarını saran Endonezya'nın yanında olmaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

DİĞER HABERLER