Bursa17°

AK Parti'de 14 ilin belediye başkanı bugün açıklanıyor

06 Aralık 2018 Perşembe, 09:41

Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda AK Parti'nin 14 il belediye başkan adayını açıklayacak.

AK Parti'de 14 ilin belediye başkanı bugün açıklanıyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılacak.

Erdoğan, toplantıda partisinin 14 il belediye başkan adayını açıklayacak.

Toplantıda AK Parti'nin, Aksaray, Ağrı, Bilecik, Erzincan, Edirne, Iğdır, Isparta, Kars, Kırşehir, Kütahya, Siirt, Tunceli, Van, Zonguldak belediye başkan adayları belli olacak.

Öte yandan AK Parti ve MHP arasındaki seçim işbirliğiyle ilgili çalışmalar da sürüyor. Hem AK Parti'de hem de MHP'de geçmiş seçim sonuçları mercek altına alındı. Oy oranları analiz ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti adına süreci yürüten Mehmet Özhaseki ile 2 günde 2 kez görüşmüş, çalışmalarda gelinen son nokta hakkında bilgi almıştı.

Şimdi gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında yapılacak görüşmede. AK Parti ile MHP arasında yapılacak işbirliğinin çerçevesi ise bu görüşmeyle çizilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İki lider olarak büyükşehirlerde sıkıntıya fırsat vermeden, kararımızı, tarihleri her şeyi açıklayacağız." demişti. 

Bahçeli de "Büyükşehir üzerinde belediye başkanları ve alt yapısı üzerinde çalışma yapılmaktadır. Seçim sonuçları inceleniyor. Partizanca değil akıllıca bir yol izlenmektedir." ifadelerini kullanmıştı.

DİĞER HABERLER